Staňte se mecenášem Vážného zájmu a podpořte všechny naše aktivity

Máme chuť šířit vážnou hudbu všemi směry. Podpořte nás a my vás budeme pravidelně ujišťovat, že váš příspěvek je smysluplně využit.

Budujeme kulturní podhoubí

Naší hlavní aktivitou je pořádání domácích koncertů. Inspiraci jsme dostali v kulturním velkoměstě Berlíně, kde domácí koncerty fungují pravidelně a jsou běžným doplňkem veřejného kulturního života.

Vážná hudba potřebuje nové posluchače a ty není možné přilákat jinak, než pomocí její vlastní nejsilnější stránky – vyprávění příběhu. Pro spoustu lidí je během roku domácí koncert jediným kontaktem s živou vážnou hudbou. Čím častěji se domácí koncerty konají, tím je větší šance, že koncertní sály budou stále plné.

Podporujeme sousedské vztahy

Domácí koncert má pro nás jeden důležitý nehudební efekt – dokáže propojit lidi napříč celou společností. Všechny pořadatele vybízíme k tomu, aby na koncert pozvali své sousedy. Boříme vysoké ploty a když je třeba, vážnou hudbou zboříme i zdi.

Hrajeme pro seniory

Chodíme hrát domů seniorům, kteří by se jinak na koncert vážné hudby nedostali. Máme vážný zájem zahrát těm, kteří to nejvíce potřebují. Pravidelně hrajeme v domovech pro seniory nebo ústavech pro lidi se zdravotními problémy.

Účastníme se charitativních akcí

Podporujeme akce, které pomáhají ostatním. V loňském roce jsme se zúčastnili aukce, během které se vybrala velká částka pro děti bez domova. Vítězové aukce si užijí luxusní domácí koncert z produkce Vážného zájmu.

Myslíme i na nejmenší

Do domácího koncertu je možné zapojit i ty nejmenší posluchače. V koncertní síni je žbrblání a žvatlání nepřípustné, v kulise obývacího pokoje se nad něj všichni zúčastnění povznesou. A pokud jsou živelné projevy moc rušivé, lze bez problému odejít za oblíbenými hračkami do dětského pokoje. Většinou jsme však sami překvapeni, nakolik jsou batolící se posluchači během celého koncertu pozorní. Je to velký příslib do budoucna!

Podpořte nás v našich aktivitách a získejte spoustu výhod jako mecenáš Vážného zájmu:

  • nabízíme vám osobní konzultace při pořádání domácích koncertů
  • budeme vás informovat o našich speciálních akcích pro podporovatele
  • získáte certifikát podporovatele a krásně vytištěnou příručku pro domácí koncerty
  • zašleme vám stylové dárky s logem Vážného zájmu
  • budeme si vás hýčkat
  • setkejte se s námi, těšíme se na vás!

Příspěvek nám můžete zaslat na účet 2101168354/2010

Na požádání vystavíme darovací smlouvu. Děkujeme.