Uspořádám domácí koncert

Zorganizovat domácí koncert je snadné – propojíme vás s hudebníky z vašeho okolí, kteří mají zájem seznámit se s novými posluchači, a společně vyberete termín. Pak jen stačí k sobě domů pozvat své přátele, známé a blízké nebo sousedy. Klasický domácí koncert je odpolední nebo večerní, trvá přibližně hodinu a navazuje na něj drobné pohoštění spolu s debatou s hudebníky.

Co všechno k pořádání koncertu potřebuji?

Sepsali jsme přehledné příručky pro pořadatele domácího koncertu, které obdržíte po bezplatné rezervaci na našem webu. Zaregistrujte se a my vám zaručíme, že uspořádání domácího koncertu nikdy nebyla větší hračka!

Můj obývák je ale malý…

Tuto větu slýcháváme často a vždy se ukáže, že koncert se dá uspořádat i ve skromných podmínkách. Samozřejmě je nutné myslet na komfort všech přítomných, avšak příjemný domácí koncert začíná na patnácti posluchačích a ty je zpravidla možné usadit do klasické pohovky, křesla nebo na okolní podlahu.

Koho mám k sobě pozvat?

Pozvěte své přátele, pozvěte své známé, rodinu, prostě všechny, kteří mohou mít zájem o koncert klasické hudby u vás doma. Je to ideální příležitost, jak se seznámit se sousedem od naproti, který je vám sympatický. Vítané jsou také děti, které zpravidla krátký koncert vydrží a bývá to pro ně první kontakt s vážnou hudbou.

Proč zvát svého souseda?

Je to opravdu jen a jen na vás – můžete pozvat jen své přátele. Nám se však líbí myšlenka vzájemného propojování a dáváme vám možnost, jak se s seznámit s někým z vašeho okolí, kdo má zájem o vážnou hudbu.

Co je to dubnový happening?

Během měsíce dubna iniciujeme hromadné pořádání domácích koncertů, které slouží především k nalákání nových zájemců. Výhodou takové akce je velká pozornost médií, během které informujeme o všech výhodách domácích koncertů.

Mohu nyní pořádat domácí koncert?

Zaregistrujte se a ozvěte se nám, pokud to bude v našich silách, rádi Vám pomůžeme uspořádat domácí koncert i mimo dubnový happening. Pokud máte možnost, podpořte prosím vývoj naší aplikace, která umožní celoroční pořádání bez omezení!

Kolik mne to bude stát?

Uspořádat domácí koncert si může dovolit téměř každý. Pořadatel ručí především za zprostředkování prostoru pro koncert a kvalitní organizaci. Hosté přinášejí něco k jídlu a pití a též dobrovolný příspěvek (ideálně od 200,- Kč a výše), který jde celý hudebníkům. Veškeré informace se dozvíte po registraci v elektronických příručkách, které vám zdarma zašleme.

Mohu domácí koncert někomu věnovat?

Ozvěte se nám a my vám zašleme speciální dárkový balíček, pomocí kterého si může kdokoliv jednoduše uspořádat domácí koncert. Cena balíčku je 2000,- Kč a v ceně je vytištěná dárková příručka, dárkový certifikát a též garance osobního přístupu z naší strany, která zaručí, že budete s výsledkem spokojeni.

Co takhle uspořádat koncert v kavárně?

Pokud znáte kavárnu nebo jiný veřejný prostor, kde chcete uspořádat koncert vážné hudby, ozvěte se nám. V loňském roce jsme uspořádali sérii koncertů vážné hudby v kavárnách, která měla velmi pozitivní ohlas. Chcete-li pořádat koncerty vážné hudby pravidelně, přečtěte si, jak uspořádat koncertní řadu.

Mohu mít hudebníky Vážného zájmu na své kulturní akci?

Rádi hudebně doplníme jakoukoliv kulturní akci. Vystupujeme především na nemainstreamových akcích, které mají stejně jako my za cíl šířit kvalitní kulturu. Ozvěte se nám.

Lze si objednat hudebníky na soukromou akci?

Máme v záloze velký arzenál hudebníků, kteří jsou vždy připraveni zahrát. Přečtěte si, jak lze objednat hudebníky Vážného zájmu na soukromou akci.

Jak mohu dále podpořit Vážný zájem?

Pokud nás chcete podporovat dlouhodobě a stát se mecenášem Vážného zájmu, připravili jsme pro vás hezké odměny. Podívejte se, co všechno děláme a proč stojí za to, nás podpořit.

Jak mohu podpořit Vážný zájem nejvíce?

Staňte se pravidelným pořadatelem koncertů vážné hudby, najděte si své publikum a vytvořte unikátní komunitu. Pomůžeme vám ve všech ohledech s realizací. Přečtěte si, jak uspořádat koncertní řadu.

Zaregistrujte se a získejte zdarma příručku

Zahraji domácímu publiku

Domácí koncerty fungují ve všech kulturně vyspělých zemích a my bychom rádi, aby fungovaly i u nás. Nabízíme vám nyní možnost, jak se propojit s novým publikem.

Co mám od domácího koncertu očekávat?

Domácí koncert je skvělá příležitost, jak navázat kontakt s lidmi, kteří mají zájem o vážnou hudbu.

S kým mne propojíte?

Po registraci vás propojíme s pořadatelem ve vašem okolí. Pokud nikdo poblíž nebude, najdeme vám několik dalších možností.

Dostanu za koncert honorář?

Na každém domácím koncertě se vybírá dobrovolné vstupné a pořadatele informujeme o vhodné nejnižší hranici. V některých případech chce pořadatel hradit honoráře sám, výše pak záleží na vaší domluvě.

Opravdu se může jako hráč zúčastnit každý?

V řádách hráčů Vážného zájmu jsou sólisté, skvělí komorní hráči nebo členové předních českých orchestrů, ale i velmi nadšení a schopní amatéři, na které nechceme zapomínat. Rádi také zapojujeme studenty hudebních gymnázií, konzervatoří a vysokých škol, kteří mohou kontakt s domácím publikem využít nejvíce. Jedinou a hlavní podmínkou pro všechny je provádění repertoáru tzv. vážné hudby. Pokud ji splňujete, přidejte se k nám!

Zaregistrujte se a získejte zdarma příručku

Zapojím se jako posluchač

Vážná hudba by nemohla existovat bez podpory svých posluchačů. Zapojte se jako posluchač a my vám dáme možnost se zúčastnit domácího koncertu.

Jak se mohu zúčastnit Vážného zájmu jako posluchač?

Zaregistrujte se bezplatně na naší stránce a sledujte náš facebook. Čas od času vám nabídneme účast na domácím koncertě či podobné akci. Máte také možnost podpořit vývoj aplikace, která již brzy nabídne posluchačům mnohem více příležitostí.

Mohu někomu věnovat Vážný zájem jako posluchači?

Dáváme možnost zakoupení dárkového certifikátu, který příjemci garantuje účast na domácím koncertě jako posluchači. Spolu s certifikátem obdarovaný získá také vytištěnou příručku a především možnost být s námi v osobním kontaktu.